Wydarzenia
Członkowie
Dyrygentka
Parafia w Łosince
Osiągnięcia
Do słuchania...
Galeria zdjęć
Księga gości


INNE STRONY:
Gmina Narew
Ramonka
Nasz region...
Szkoła w Narwi
Cerkiew.pl

| Strona główna | Kontakt |

 

 

Pożegnanie wakacji w Białymstoku

W niedzielę 30 sierpnia 2009 roku uczniowie i rodzice zebrali się w cerkwi św. proroka Eliasza w Białymstoku na modlitwie w intencji pomyślnego rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010. Po molebniu na parkingu rozpoczął się rodzinny festyn parafialny „Pożegnanie Wakacji”. Proboszcz o. Anatol Fiedoruk powitał wszystkich uczestników imprezy i dokonał prezentacji zaproszonych gości. W imieniu Radnych Forum Mniejszości Podlasia (współorganizatora imprezy) głos zabrał radny Stefan Nikiciuk.

Podczas festynu dzieci i młodzież zapoznały się z pracą i sprzętem straży pożarnej, straży miejskiej i granicznej oraz policji. W punktach medycznych rodzice mogli zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu, zbadać płuca. Wśród atrakcji były także konkursy z nagrodami: teologiczny, plastyczny oraz zawody sportowe prowadzone przez wychowawców podwórkowych.

Oprawę muzyczną festynu zapewnił zespół muzyczny Koszyki. Przed publicznością wystąpiły też zespoły folklorystyczne: Ramonka i Zaranoczka z Łosinki, Chór Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku, Zespół Białoruskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Krynica oraz Chór Dziecięcy Parafii św. Eliasza. Na zakończenie wszyscy mogli posilić się przy ognisku: kiełbaskami i smacznym bigosem.

Opracowała:
Paulina Dmitruk-Łapińska

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Wstecz Dalej

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE