Wydarzenia
Członkowie
Dyrygentka
Parafia w Łosince
Osiągnięcia
Do słuchania...
Galeria zdjęć
Księga gości


INNE STRONY:
Gmina Narew
Ramonka
Nasz region...
Szkoła w Narwi
Cerkiew.pl

| Strona główna | Kontakt |

 

 

Gala sportowo-kulturalna w Narwi z udziałem Ambasadora Korei

10 lutego 2007 roku w Gminie Narew gościli dyplomaci koreańscy: Ambasador Korei KIM PYONG IL z synem i córką, Zastępca  Ambasadora KIM JU DOK, Attache Kulturalny Ambasady Korei RI CHUN SU oraz pracownicy ambasady.

Goście z Ambasady zostali uroczyście przywitani w Narwiańskim Ośrodku Kultury przez gospodarza Gminy Narew Wójta Jakuba Sadowskiego. Po uroczystym obiedzie delegacja koreańska oraz władze gminy rozpoczęli zwiedzanie miejscowości Narew. Na początku goście odwiedzili Muzeum Wsi Mariana Święckiego oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe NARMET Anny i Andrzeja Ostaszewskich.

O godzinie 16.30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Publicznego Gimnazjum w Narwi rozpoczęła się uroczysta gala sportowo-kulturalną pt. "KULTURA I SPORT ŁĄCZY NARODY" z udziałem dyplomatów koreańskich zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Narew i miesięcznika Wieści Podlaskie. Ambasador Korei dokonał otwarcia wystawy diamentowego malarstwa koreańskiego oraz wystawy fotograficznej Roberta Panka pt. "Ulice Świata". Licznie przybyli mieszkańcy Narwi oprócz podziwiania wspaniałych obrazów i zdjęć mogli skosztować tradycyjnych potraw koreańskich przywiezionych i przygotowanych przez gości z Ambasady.

Część artystyczną rozpoczął występ grupy tanecznej Narwiańskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Zuzanny Padewskiej. Przed publicznością zaprezentował się też inny zespół NOK - chór ZARANOCZKA z Łosinki prowadzony przez Marię Radczuk, który zaśpiewał ludowe piosenki białoruskie.

Publiczność mogła też obejrzeć występ gości z ambasady, którzy zaprezentowali tradycyjne pieśni koreańskie. Ze specjalnym pokazem wystąpiła także grupa "Shotokan-Karate" działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi prowadzona przez Bogusława Aksamitowskiego.

Następnie odbył się pokazowy turniej zapaśniczy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Narew, w którym wzięli udział zawodnicy klubu sportowego "Podlasie Białystok". Na zakończenie uroczystości odbył się pokazowy Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Narew pomiędzy reprezentacją Ambasady Korei i Narwi. W turnieju zwyciężyli goście wygrywając wszystkie trzy mecze. Zawodnicy z Narwi otrzymali pamiątkowy puchar i dyplomy z rąk Ambasadora Korei, zaś zwycięzcy turnieju - zawodnicy z Ambasady Korei zostali uhonorowani pucharem i dyplomami przez Wójta Jakuba Sadowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Narew Eugeniusza Dudzicza.

Gala sportowo-kulturalna w Narwi została przygotowana przez jednostki kulturalno-oświatowe Gminy Narew: Narwiański Ośrodek Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną, Zespół Szkolno-Przedszkolny i Publiczne Gimnazjum w Narwi.


GALERIA ZDJĘĆ...

 

 
Wstecz Dalej

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE