Wydarzenia
Członkowie
Dyrygentka
Parafia w Łosince
Osiągnięcia
Do słuchania...
Galeria zdjęć
Księga gości


INNE STRONY:
Gmina Narew
Ramonka
Nasz region...
Szkoła w Narwi
Cerkiew.pl

| Strona główna | Kontakt |

 

 

Zaranoczka na Dożynkach Gminnych 2007

W dniu 16 września 2007 roku w Gminie Narew odbyło się tradycyjne święto plonów i rolników - Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęły msze dziękczynne w cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Narwi, w trakcie których nastąpiło uroczyste wyświęcenie wieńców dożynkowych.

Wieńce dożynkowe zostały przeniesione na rynek w Narwi skąd ruszył korowód dożynkowy na stadion sportowy, gdzie odbyły się główne uroczystości dożynek. Na początku uroczystość Starosta i Starościna Dożynek - Mirosław Jarmocik i Bożena Bazyluk przywitali chlebem i solą gospodarzy gminy Wójta Jakuba Sadowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Dudzicza. Wójt Gminy dokonał uroczystego otwarcie dożynek.

W uroczystościach dożynkowych czynnie uczestniczyli członkowie zespołu "Zaranoczka" z Łosinki pod dyrekcja Marii Radczuk. Zespół zaprezentował narwiańskiej publiczności skoczne piosenki białoruskie.

Członkowie zespołu "Zaranoczka" uczęszczający na zajęcia koła teatralnego Narwiańskiego Ośrodka Kultury prowadzonego przez Paulinę Paszko, zaprezentowali dwie humorystyczne scenki dożynkowe.

Uroczystości dożynkowe uświetniły swoimi występami także inne zespoły folklorystyczne: zespół ludowy "Krywczanki" z Krzywca, duet muzyczny Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań oraz zespół folklorystyczny "Podlaskie Kukułki" z Bielska Podlaskiego. W trakcie występów publiczność przybyła na stadion i zaproszeni mogli podziwiać wyroby twórców ludowych. Dożynki w Gminie Narew zostały zakończone zabawą taneczną.


GALERIA ZDJĘĆ...


Nagrania video z występu zespołu ZARANOCZKA:

Ciacze wada u jarok (8,7 MB)

Zełenyj haj (14,2 MB)

Z uwagi na duże rozmiary plików video zaleca się odtwarzanie nagrania
po wcześniejszym zapisaniu na dysk twardy komputera.

 

 
Wstecz Dalej

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE