Wydarzenia
Członkowie
Dyrygentka
Parafia w Łosince
Osiągnięcia
Do słuchania...
Galeria zdjęć
Księga gości


INNE STRONY:
Gmina Narew
Ramonka
Nasz region...
Szkoła w Narwi
Cerkiew.pl

| Strona główna | Kontakt |

 

 

10-lecie Ramonki

Dzień 9 września 2006 roku był szczególnym wydarzeniem dla chóru parafii prawosławnej pw. Św. Apostoła Jakuba w Łosince, działającego przy Narwiańskim Ośrodku Kultury. W tym dniu zespół RAMONKA uroczyście obchodził swoje święto 10-lecia istnienia i działalności artystycznej.

Obchody 10-lecia chóru Ramonka rozpoczęły się o godzinie 15.00 w cerkwi parafialnej w Łosince. Do świątyni przybyli zaproszeni goście, rodzice oraz chórzyści Ramonki i Zaranoczki. Uroczysty molebien został odprawiony przez ks. mitrata Leoncjusza Tofiluka w asyście proboszcza parafii w Łosince ks. prot. Jerzego Kosa.

Następnie wszyscy zebrani udali się przed klub w Łosince, gdzie odbyła się część artystyczna. Na początku oczywiście wystąpili jubilaci.

W dalszej kolejności głos zabrali Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz kierownicy jednostek kultury Anna Andrzejuk-Sawicka oraz Andrzej Pleskowicz. Wszyscy jednogłośnie podkreślali jak wielki wkład wniósł chór Ramonka w rozwój życia kulturalnego i promocję Gminy Narew w kraju i za granicą. Wszyscy członkowie zespołu, dyrygentka Maria Radczuk oraz proboszcz parafii w Łosince ks. Jerzy Kos otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania oraz upominki rzeczowe i kwiaty. Pamiątkowymi dyplomami uznania uhonorowano także rodziców. Następnie głos zabrała matka chrzestna chóru Pani Olga Rygorowicz (Wójt Gminy Hajnówka), która również podkreśliła duże osiągnięcia zespołu, złożyła życzenia i przekazała podarki. Do życzeń dołączyły się także władze powiatu hajnowskiego, reprezentowane przez sekretarz powiatu Marię Owerczuk oraz radnego powiatowego Stefana Kuczyńskiego, a także Związek Ukraińców Podlasia, w imieniu którego wystąpił jego przewodniczący Andrzej Artemiuk.

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się prezentacja 10-letniej działalności chóru Ramonka prowadzona przez Janusza Rusaczyk, która przeplatała się z występami zaproszonych zespołów. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa Axel wykonująca polską i białoruską muzykę taneczną. Kolejnym zespołem, który bawił publiczność w Łosince był zespół Sekret z Białegostoku.

 

Dalej na scenie zaprezentował się ponownie zespół Ramonka. Członkinie chóru mając na głowach żółte wstążki zaśpiewały publiczności piosenkę "Lisiczki". Było to nawiązanie do pierwszego występu scenicznego zespołu. Następnie wystąpiły dwa zespoły dziecięce, tj. Niezabudki z Orzeszkowa oraz Zaranoczka z Łosinki, które zaprezentowały publiczności tradycyjne białoruskie piosenki ludowe.

Po nich na scenie można było wysłuchać i pobawić się przy piosenkach wykonywanych przez zespół Panama. Zaraz potem po raz ostatni tego wieczoru zaprezentował się publiczności zespół Ramonka. Następnie wystąpiła grupa Biesiedniki, która przygrywała zebranym podczas zabawy ludowej, która trwała do późnych godzin nocnych.


GALERIA ZDJĘĆ...

 

 
Wstecz Dalej

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE